
Miért fontos a wellbeing?
A jóllét mindannyiunk számára személyes és szubjektív… mindenki maga értékeli saját jóllétének szintjét, ám a munkahelyi jóllét erősítésével nemcsak a termelékenységhez járulunk hozzá, hanem képessé tesszük munkatársainkat arra, hogy saját legjobb életüket éljék.
Minden képzeletet felülmúló hatással lehetünk munkavállalóink életére, ha támogatjuk őket abban, hogy pozitív életmódbeli döntéseket hozzanak.
A tudomány egyre nagyobb érdeklődéssel kutatja, hogy a jóllét miként javítja a munkahelyi teljesítményt. A munkavállalók egészsége és jólléte nem csak a termelékenység és az elkötelezettség magasabb szintjével áll közvetlen összefüggésben, hanem segít csökkenteni a hiányzásokat és a fluktuációt is.
A fő koncepció a munkahelyeken egyszerű: a boldogabb alkalmazottak eredményesebben dolgoznak, és ez végső soron szinte minden vállalkozást sikeresebbé tesz.
A folyamatos FEJLŐDÉSBEN hiszünk és nem a tökéletességben.
A kulcs, hogy kis lépésekkel az egészségtelen szokásokat jó szokásokká alakítsuk, és felismerjük, hogy a jóllét nem egy cél, hanem folyamatos utazás, amely hozzájárul a teljes és tartalmas élethez.
A szótár azt mondja, hogy a Wellbeing az „egészség és boldogság állapota.”
De mit is jelent ez valójában? A rövid válasz az, hogy... nincs rövid válasz!
Amit az egyik ember a tökéletes jóllét állapotának érez, az teljesen más lehet, mint egy másik emberé. Ez érthető, hiszen mindannyiunknak más-más céljai, ambíciói és személyisége van. Az egészség és a boldogság önmagában is összetett és szubjektív.
A jóllét többdimenziós.
Az általános jóllét érzése nem érhető el anélkül, hogy a kulcsfontosságú elemek ne lennének egyensúlyban:
Fizikai: Magában foglalja a testünk működését befolyásoló életmódbeli döntéseinket, például mit és mennyit eszünk, mennyit mozgunk. Ez hatással lesz a fizikai jóllétünkre.
Érzelmi vagy pszichológiai: Valójában ez a mindennapi életben való helytállási képességünk, amely azt tükrözi, hogyan gondolkodunk és érzünk magunkról.
Szociális: A valahová tartozás és a társadalmi beilleszkedés érzését takarja. Kapcsolataink, értékeink, hitünk, életmódunk és hagyományaink mind fontos tényezői a szociális jólétünknek.
Spirituális: E dimenzió mentén határozzuk meg magunk számára az élet értelmét és célját, amely a belső énünkkel, a természettel vagy akár egy nagyobb erővel való kapcsolatunkban nyilvánul meg.
Intellektuális: Fontos az intellektuális jóllét fenntartása is, mivel ez segít abban, hogy bővítsük tudásunkat és képességeinket, hogy élvezetes és sikeres életet élhessünk.
Gazdasági: A gazdasági jólét röviden azt jelenti, hogy képesek vagyunk kielégíteni alapvető szükségleteinket és biztonságérzetet érezni.
A jóllétünket meghatározó kulcstényezők: